IHC Holland je z Litostrojem sodelovala že od leta 1992 pri izdelavi komponent za črpalke. Z dokapitalizacijo je nizozemska družba dobila 65-odstotni delež družbe Litostroj Ulitki (nekdanja Tovarna ulitkov), ki ga je pozneje povečala na 99,6 %, Ulitki pa so se s svežim kapitalom tehnološko prenovili.
Družbi sta skupno razvili nov tip črpalk za ladijske bagre (za čiščenje morskega ali rečnega dna, poglabljanje strug ipd.), ki so jih pričeli izdelovati l. 2000. Litrostroj Ulitki in IHC Holland sta na področju velikih črpalk za ladijske bagre pri novogradnjah obvladovala več kot 80-odstotni delež na globalnem trgu.
Družba Litostroj Ulitki je konec leta 2005 sodila tudi med največje proizvajalce visokokakovostnih jeklenih ulitkov za turbine in je pri vodnih turbinah obvladovala petino svetovnega trga. Sodelovala je pri največjih svetovnih energetskih projektih kot je največja elektrarna na svetu (kitajska Hidroelektrarna treh sotesk), leta 2005 pa je za japonskega naročnika Mitsubishi Heavy Industries izdelala enega izmed največjih ulitih rotorjev Francisovih turbin na svetu premera 4 metrov in teže 35 ton. Že naslednje leto je rekord podrla z izdelavo Francisovega gonilnika za kitajskega naročnika v skupni teži 175 ton.
IHC Holland je l. 2006 prodal Litostroj Ulitke slovenskemu kupcu, družbi ACMG, ki je tovarno spojila z družbo Litostroj Jeklo – ta je izšla s pogorišča Litostroja Holding. Sledilo je več kot desetletje dolgo obdobje, prepleteno s poslovnimi prevzemi in prisilnimi poravnavami, dokler ni šla družba Litostroj Jeklo leta 2020 v stečaj. Danes deluje v Litostrojevem livarskem kompleksu podjetje Litostroj LPTS, ki se ukvarja z ulivanjem težkih ulitkov iz jekla in posebnih zlitin, predvsem pa vodnih in parnih turbin, črpalk in ventilov ter drugih strojnih delov.