Rusovo posestvo je sestavljala velika kmetija in gostilna, podjetne hčere pa so ustanovile še žago in valjčni mlin
Rusovoposestvo je sestavljala velika kmetija in gostilna. Ivan Rus se je oženil okolileta 1887 z Marijo Ogorevc iz Škofljice in rodilo se jima je šest otrok. Hči Pavlaje več let ob starših vodila Rusovo gostilno, ki je v njenih časih privabljalaimenitne družbe iz kulturnega, gospodarskega in političnega življenja. Novaobčinska oblast je leta 1945 nacionalizirala premoženje Rusove družine in jihpreselila v Rusovo hišo na Razdrtem v Šmarju – Sapu. Gostilna je še delovala,vendar v družbeni lasti. Leta 1990 je lastnik, Trgovsko podjetje Tabor, gostilnopreuredil v moderno samopostrežno restavracijo. V zgornjem nadstropju so odprlesvoje pisarne različne firme. Ob denacionalizaciji in lastninskem preoblikovanju Trgovskega podjetja Tabor so restavracijo zaprli, odšli so tudi vsi druginajemniki prostorov. Danes je nekoč imenitna hiša Rusovih zaprta in prazna.
HčiMici se je poročila z bogatim trgovcem Ogoreutzem v Slovenskih Konjicah. Kotmlada vdova je podedovala znatno premoženje, ki ga je vložila v tovarnopokrival in odej skupaj s firmo Kuntz iz Ljubljane ter v valjčni mlin in parnožago na Rusovem dvorišču. Za velikim Rusovim kozolcem so imeli »holcplac«,kamor so vozili hlodovino. Žaga je delovala še nekaj let po drugi svetovnivojni, potem pa je leta 1958 pogorela in je niso več obnovili.
Valjčnimlin je deloval še v šestdesetih letih 20. stoletja. Lepše je mlel moko kotvodni mlini, tako pravijo stari Grosupeljčani, zato dela ni zmanjkalo. Širitevtrgovin, večja ponudba »kupivne« moke na trgu in zmanjšana pridelava žit sopočasi jemali delo mlinom, zato so ga v 60-ih letih 20. stoletja porušili in nanjegovem mestu napravili parkirišče za trgovino Tabor.
Danesje v prostorih nekdanje trgovine Tabor, ki so jo zgradili, ko so podrli Rusovehleve, trgovina Tuš.