V trgovini Tičar so svoje izdelke tudi oglaševali, kar je razvidno iz reklamnih oglasov v takratnem časopisju.
Poleg obvestil svojim strankam o selitvi ter zahvalam in voščilom ob novem letu lahko veliko njihovih oglasov najdemo na začetku, sredini in na koncu leta. Prevladujejo decembrski oglasi, ki so vabili k nakupu razglednic, prazničnih daril in voščilnic:
»Za malo denarja razveseliš deco in odrasle, ako kupiš darila v trgovini M, Tičar, Šelelenburgova ulica št. 1.« (Jutro, 22. december 1923)
»Oglej si izložbe tvrdke M. Tičar in našel boš za vsakogar primerno božično darilo«. (Jutro, 16.december 1924)
»Sv. Miklavž obišče tudi letos dne 1. decembra ob 5. do 7. ure zvečer trgovino M. Tičar v Šelenburgovi ulici, kjer bo izbiral darila za male in odrasle«. (Jutro, 1. december 1926)
Društva so vabili k nakupom opreme za veselice: »Dekoracije za veselico. Cenjenim društvom in gostilničarjem priporoča tvrdka M. Tičar veliko zalogo papirnatih krožnikov in servijotov, serpentino, komfeti, lampijoni, zalepko za šaljivo pošto.« (Jutro, 12. januar 1923)
Marija Tičar je poskrbela tudi za dobrodelnost in promocijo narodnega sloga:
»Dobrim srcem! Pri tvrdki Tičar v Šelenburgovi ulici so naprodaj fotografične razglednice iz doline Hrastnica pri Škofji Loki, ki v živih slikah kažejo vso grozoto strašnega neurja v avgustu. Ker je čisti dohodek namenjen v korist poplavljencem prosimo občinstvo, ki je blagega srca in ni pozabilo na brate v nesreči, da pridno sega po teh razglednicah. Cena kosu 5 Din.« (Jutro, 16. november 1924)
»V zadnjem času se opažajo razveseljivi pojavi na polju naše obrti, ki je začela pospeševati narodni slog. Opozarjamo posebno na krasno izdelke, ki jih je razstavila podjetna trgovina Marije Tičar v Selenburgovi ulici in ki so izdelani po na vodilih priznanega veščaka na polju narodnega sloga. prof. Siča. Gospa Tičarjeva je priredila posebno razstavo vseh teh predmetov, ki naj bi si jih ogledal vsak, kdor hoče okrasiti svoj dom s pristno narodnimi predmeti.” (Jutro, 10. december 1922)
Hudomušno so tudi opozarjali, kako pomembna je prava izbira pisemskega papirja:
»Neuspehov smo krivi sami, ker si naklonjenosti naslovljenca ne znamo pridobiti s tem, da mu pišemo pismo na finem papirju. Takt dokaže že sama zunanjost pisma. Najkrasnejšo izbiro pisemskega, papirja nudi M. Tičar, Ljubljana, Šelcnburgova ulica.« (Jutro, 16. november 1924)
Viri:
- Jutro; 1922 – 1926
- Slovenski narod, Slovenec, 1910 – 1921