Moštvo nogometnega kluba Ilirija, ustanovljenega leta 1911, je spomladi leta 1921 v Ljubljani odigralo pomembne tekme proti drugim klubom. Že kmalu po ustanovitvi je Ilirija pričela igrati mednarodne tekme proti klubom iz Hrvaške (Gradjanski, Concordia) in Češke (Slavija).
Nogometno igrišče Ilirije se je nahajalo med Frankopansko in Rusko ulico nasproti Pivovarne Union, kjer so pozneje zgradili stanovanjsko naselje.
V tej zbirki izpostavljamo naslednje tekme: marca z mariborskim Rapidom, aprila z zagrebškim Gradjanskim in maja s praško Slavijo. Z nekaterimi od omenjenih klubov so nogometaši Ilirije odigrali po dve tekmi. O tekmah se je najbolj razpisala revija Sport, o njih pa so lahko ljudje brali tudi v dnevnem časopisju.