To je bila klerikalna ustanova, med njenimi člani pa je bilo več veleposestnikov. V kriznih časih so izplačevali vloge le v najnujneših primerih. Posojilnica je delovala tudi v času druge svetovne vojne, saj je izplačevala domobranske plače in podpore domobranskim družinam. Po izrednem občnem zboru novembra 1945 se je Hranilnica in posojilnica za Kandijo in okolico združila z Ljudsko posojilnico. Nova hranilnica se je imenovala Hranilnica in posojilnica Novo mesto. Obsegala je okraj Novo mesto, njen sedež pa je bil na Trdinovi ulici. Zadnja skupščina Hranilnice in posojilnice Novo mesto je bila januarja 1947, nakar je bila še istega podvržena uredbi o likvidaciji kreditnih zadrug.
Spletna stran uporablja piškotke, ki zagotavljajo najboljšo uporabniško izkušnjo. Piškotki se hranijo v vašem spletnem brskalniku, v njih so shranjeni podatki o izbrani regiji, služijo za vodenje sej uporabnikov in podobno. Poleg tega nam omogočajo boljše razumevanje posameznih odsekov spletne strani, ki se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.
Preko zavihkov na levi strani lahko nastavite vse vaše nastavitve piškotkov na teh straneh.
Nujni piškotki
Nujni piškotki morajo biti vklopljeni ves čas, saj brez njih spletna stran ne more delovati.
Tretjeosebni piškotki
Ta spletna stran uporablja Google Analytics za zbiranje anonimnih informacij, kot so število obiskovalcev in najbolj priljubljene strani.
Ohranjanje teh piškotkov nam pomaga izboljšati našo spletno stran.
Politika piškotkov
Več informacij o uporabi piškotkov si preberite tukaj.