Vsebino dokumenta predstavlja zgodba Moji spomini na mladost in vojna leta, ki jo je napisal Janez Pšenica in je objavljena v knjižici Kako so na Murovi včasih živeli. Avtor je v prispevku opisal korenine Pšenicovega rodu od začetkov v Ambruževi domačiji na Murovi, selitve na Plavž v dvajsetih letih 20. stol. do življenja pred in med drugo svetovno vojno ter po njej. Dokument vsebuje tudi šest fotografij: Razglednica Jesenic okoli leta 1900 (pred cerkvijo stoji mala Ambruževa hiša), Razglednica Jesenic iz leta 1907 (na skrajni levi stoji Furvova hiša), Pavla Rozman s pomočnico v slaščičarni Arnež, Hiša ob cesti v Planino pod Golico, Zakol prašiča ter Prešanje sadja.
Spletna stran uporablja piškotke, ki zagotavljajo najboljšo uporabniško izkušnjo. Piškotki se hranijo v vašem spletnem brskalniku, v njih so shranjeni podatki o izbrani regiji, služijo za vodenje sej uporabnikov in podobno. Poleg tega nam omogočajo boljše razumevanje posameznih odsekov spletne strani, ki se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.
Preko zavihkov na levi strani lahko nastavite vse vaše nastavitve piškotkov na teh straneh.
Nujni piškotki
Nujni piškotki morajo biti vklopljeni ves čas, saj brez njih spletna stran ne more delovati.
Tretjeosebni piškotki
Ta spletna stran uporablja Google Analytics za zbiranje anonimnih informacij, kot so število obiskovalcev in najbolj priljubljene strani.
Ohranjanje teh piškotkov nam pomaga izboljšati našo spletno stran.
Politika piškotkov
Več informacij o uporabi piškotkov si preberite tukaj.