skok na glavno vebino izjava o dostopnosti

Grad Ormož, 1911

Ormoški grad so začeli graditi gospodje Ptujski okoli leta 1278. V prvi fazi razvoja grajskega kompleksa je nastal današnji južni trakt. Okoli leta 1300 so mu na severni strani prizidali veliko obzidano dvorišče na kvadratnem tlorisu. Grajski stavbni kompleks je tako sestavljen iz štirih traktov, ki oklepajo pravokotno dvorišče. Na severovzhodnem vogalu stoji pravokoten stolp. V dvonadstropnem severnem, južnem in zahodnem traktu so bili stanovanjski prostori, enonadstropni vzhodni trakt je bil namenjen služinčadi. Glavni vhod v grad vodi skozi severni trakt.

Razglednica prikazuje podobo ormoškega gradu leta 1911, torej iz časa, ko sta v njem živela mlada zakonca Irma in Wilhelm Wurmbrand-Stuppach. Grad je obdajal velik grajski park s številnimi drevesnimi vrstami. Vhod v grad so krasili lepo urejena pot, cvetlične grede in fasada z vzpenjavkami. Pred gradom je rastel veliki jesen (na sliki desno). Drevesa danes ni več, podrlo se je v neurju 13. julija 2024.

Photo

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.

Filtering options

Search

Content type

Categories
Categories
Categories
Categories
Categories

Region selection


2008 - 2025 © KAMRA, Production: TrueCAD d.o.o.