skok na glavno vebino izjava o dostopnosti

Jakob Petrič

Jakob Petrič na sliki Simona Ogrina. Kot je iz slikarjevih zapisov razvidno, je Ogrin precej gradbenega materiala – lesa in opečnatih izdelkov za gradnjo svoje vile na Vrhniki, nabavil pri Mariji Petrič. Del vrednosti nakupa je odplačal s slikanjem.

Danes 26/2/1889 izročil (portrait) obrazer od gos. Jakoba Petriča Mariji Petričevi vrednost 50 fl. Torej plačan ves dolg keriga sim še dolžil na ves dolg od l. 1885. (Ogrin, Beležka hišnih stroškov.)

Slika

Informacije o uporabi piškotkov

Spletna stran uporablja piškotke, ki zagotavljajo najboljšo uporabniško izkušnjo. Piškotki se hranijo v vašem spletnem brskalniku, v njih so shranjeni podatki o izbrani regiji, služijo za vodenje sej uporabnikov in podobno. Poleg tega nam omogočajo boljše razumevanje posameznih odsekov spletne strani, ki se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.

Preko zavihkov na levi strani lahko nastavite vse vaše nastavitve piškotkov na teh straneh.

Možnost filtriranja

Iskanje

Tip vsebine

Kategorije
Kategorije
Kategorije
Kategorije
Kategorije

Izbira pokrajine


2008 - 2025 © Portal KAMRA, Izdelava: TrueCAD d.o.o.