skok na glavno vebino izjava o dostopnosti

Prvi koraki za ustanovitev lavantinske škofije

V okviru praznovanj 800-letnice Nadškofije Maribor vas prijazno vabimo na pogovorni večer z naslovom Prvi koraki za ustanovitev lavantinske škofije, ki bo potekal v torek, 9. decembra, ob 19. uri v veliki predavalnici Univerze Alma Mater Europaea v Slovenski ulici 17 v Mariboru.
Na pogovornem večeru bosta sodelovala Martin Bele s prispevkom Vzhodnoalpski prostor v 13. stoletju in mag. Lilijana Urlep s prispevkom Prvi koraki in vloga salzburškega nadškofa.
Zbrane bosta uvodoma nagovorila mons. mag. Alojzij Cvikl DJ, mariborski nadškof metropolit, in izr. prof. dr. Miroslav Novak, arhivski svetnik in predavatelj na Univerzi Alma Mater Europaea Maribor.

Dogodek bo osvetlil obdobje, v katerem je nastala lavantinska škofija, prve korake za njeno ustanovitev ter vlogo salzburškega nadškofa Eberharda II. Iz lavantinske škofije je pozneje nastala sedanja nadškofija in metropolija Maribor, vključno s škofijama Celje in Murska Sobota.

Prisrčno vabljeni!

Fotogalleria

Vabilo na pogovorni večer Prvi koraki za ustanovitev lavantinske škofije
Panoramica privacy

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.

Opzioni di filtraggio

Ricerca

Tipo di contenuto

Categorie
Categorie
Categorie
Categorie
Categorie

Scelta della regione


2008 - 2025 © KAMRA, Production: TrueCAD d.o.o.