skok na glavno vebino izjava o dostopnosti

Večer z Vladimirjem Levstikom

Osrednja Knjižnica Celje v ponedeljek, 15. januarja 2018, ob 17.30 vabi na Večer z Vladimirjem Levstikom, na katerem bo spomin nanj osvetljen z dvema priznanima predavateljema: 

– VLADIMIR LEVSTIK: njegove šolske poti in stranpoti je naslov prispevka, v katerem bo dr. Anton ŠEPETAVC, ravnatelj I. gimnazije v Celju, predstavil pisateljeva mlada leta in začetke njegovega šolanja.

– Večer bo nadaljevala dr. Florence GACOIN-MARKS, docentka za francosko književnost na Filozofski fakulteti, s predstavitvijo knjige DO PARIZA IN NAZAJ: Vladimir Levstik in francoska književnost. V razpravi najprej raziskuje, kako se je mladi Levstik srečal s francoskim jezikom in kulturo in ju vzel za svoja, sledi pogled na njegovo poglobitev v prevajanje francoske in frankofonske proze, zadnje poglavje pa je posvečeno vplivu francoskega romana na Levstikovo prozo. 

Obeta se nam zanimiv kulturno-izobraževalni večer.

Dogodek bo v okviru programa Univerze za tretje življenjsko obdobje. 

 

Fotogalleria

Panoramica privacy

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.

Opzioni di filtraggio

Ricerca

Tipo di contenuto

Categorie
Categorie
Categorie
Categorie
Categorie

Scelta della regione


2008 - 2025 © KAMRA, Production: TrueCAD d.o.o.