Letos mineva 80 let od smrti slovenskega slikarja, grafika, glasbenika, skladatelja in vsestranskega pedagoga. Na razstavi si lahko ogledate izbor del iz njegove bogate umetniške ustvarjalnosti. Najbolj vidno sled je zapustil kot grafik, saj velja za pionirja moderne slovenske grafike. Ilustriral je knjige, revije, izdelal številne ekslibrise, vinjete, inicialke ipd.
Saša Šantel je kot likovni umetnik veliko razstavljal in deloval na različnih področjih. Kot srednješolski profesor risanja je učil v raznih krajih avstrijske monarhije (Koper, Pazin, Sušak-Reka), leta 1920 pa se je za stalno preselil v Ljubljano, kjer je do smrti poučeval na Tehniški srednji šoli. V svoji bogati pedagoški karieri je poleg risanja poučeval tudi petje, kaligrafijo, matematiko in violino.
Vodil je pevske zbore, skladal in tudi sam igral v različnih zasedbah. Deloval pa je tudi s peresom: pisal je članke o slikarstvu in glasbi ter poročila in razmišljanja o razstavah. Zavzemal se je za ustanovitev prvega grafičnega zavoda na Slovenskem, bil pa je tudi član in predsednik Društva likovnih umetnikov. Prvega julija leta 1945 je umrl za levkemijo.
Razstavo je pripravila bibliotekarka Simona Pečenik iz MKL-Slovanske knjižnice. Razstavo si je možno ogledati vssk delovni dan med 8. in 19.30. uro, ob sobotah pa med 8. in 13. uro v drugem nadstropju pred veliko čitalnico Slovanske knjižnice. Vabljeni!